Veliye Notlar

Veli, okul yönetimi ve öğretmen birlikte saç ayağını oluşturmaktadır. O nedenle karşılıklı doğru bilgi alışverişi ve yönlendirmeler çocuğun gelişimi açısından çok önemlidir. Siz değerli  velilerimizden her zaman bizimle iletişim halinde olmanızı beklemekteyiz.

 

Öğrenci Tanıma

 

Öğrenci tanıma süreci okula kabul çalışmalarıyla başlar. Adaylar, yaş dönemi özellikleri göz önüne alınarak hem bireysel hem de grup içinde değerlendirilir.
Bu şekilde öğrenci adayının becerileri ve ihtiyaçları gözlemlenir, grup dağılımlarında dikkat edilecek özellikleri belirlenir.

Kayıt aşamasında velilerimize, “Öğrenci Tanıma Formu” verilir. Bu formda velilerimizden, öğrenciye ait özel bilgileri (sağlık, büyüme, aile ilişkileri vb.) ve geçmiş okul yaşantısı hakkında görüşlerini paylaşması istenir. Bu form, okul açıldıktan en geç 2 hafta sonra Okul yönetiminin eline ulaşmalıdır. Öğrenciyle ilgili gözlemler bu bilgiler de dikkate alınarak devam eder.
Bununla beraber öğrencilerimizin sınıf ve oyun ortamlarında gözlemlenerek ve velilerimize bilgilendirme yapılmaktadır.

 

Velilerimiz ile İletişim:

 

Çocuğun ilk ve en önemli eğitim ortamı evidir. İlk eğiticileri ise anne ve babasıdır. Bu anlayıştan hareketle veli iletişimine programımızda özel bir yer ve önem veriyoruz.

Velilerimiz web sitemiz veya mobil veri sistemleri üzerinden iletişim kurabiliyor, bu sistemden yemek menümüzü, fotoğraflarımızı ve bültenlerimizi paylaşabiliyoruz.

 

Mobil veri iletişimi ile öğretmen- veli iletişimini sağlayıp daha hızlı geri bildirimler yapabiliyoruz.

 

Ayrıca Mobil veri sistemi ile ilaç, servis, doğum günü gibi birçok takibi de yapabiliyoruz.

 

Her yıl Kasım ayı içinde sizlere bir öğretmen – veli görüşme takvimi verilmektedir. Görüşmeler birebir yapılmaktadır.

 

Veli Katılım Programı

 

Aile – okul işbirliğini güçlendirmek amacıyla velilerin sınıf için etkinliklerle katılımını sağlayan bir programdır.
Öğrencilerin olumlu benlik algıları geliştirmelerine ve okula uyumlarına destek olan bir çalışmadır.

 

Bireysel Veli Görüşmeleri

 

Çocuğun gelişimi veya özel sorunlarla ilgili her türlü bilgilendirmeyi doğru ve zamanında sınıf öğretmeni ve okul müdürümüze yapmanızı rica ederiz.

Çocuklarımızın davranışlarının ve tepkilerinin nedenlerini daha net anlayabilmemiz ve gerekli desteği verebilmemiz için çocuğunuzun ev yaşamındaki sıra dışı olayları (ebeveynlerden birinin evden uzaklaşması, seyahat, ölüm, kavga, kalıcı misafir, vb.) danışmana, öğretmene ya da idareye bildirilmesi önemle rica olunur.

 

Portfolyo Sunumları

 

Portfolyo öğrencinin, yaşadığı sistem içinde öğrendiklerinden, ilgi ve becerilerinden, sanat çalışmaları ya da fen deneylerinden ve daha pek çok şeyden bazılarını seçip, anne-babasına kendi ağzı, aklı, yüreği ve bilgisiyle sunduğu ya da sergilediği bir süreçtir. Portfolyosunu ailesiyle birlikte gözden geçirerek kendisinin nasıl geliştiği yönünde bilinçlenmek, etkili bir öğrenme ortamı yaratarak çocuğun yarattığı ve yaptığı işlerle onur duymasını sağlar. Öz güvenini ve öz saygısını arttırır. Öğrenme gücünün bilinçli bir biçimde farkına varmasını sağlar. Etkin çalışmalar yapma doğrultusunda cesaretlendirir ve güdüler. Bireysel stilini belirginleştirir.

 

İletişim kurma, yorum yapma ve kendini ifade etme becerilerini geliştirir. Katılımcılığı ve girişkenliği özendirir. Kendi kendini değerlendirdiğinden etkinlikler üzerindeki denetimlerini arttırır. Anne, babalar bu toplantıya katılarak çocuklarını nasıl desteklediklerini ona somut bir biçimde göstermiş olurlar. Çocuklarının nasıl geliştiğini ve nelere ilgi duyduğunu görürler ve keşfederler. Çocuklarının yaptıklarını beğenerek ve olumlu düşünce ve yorumlarını belirterek gelişimine katkı yaparlar. Çocuğunuzun yönettiği ve portfolyo sunumunu paylaştığı bu toplantıda ona yardımcı olmak büyük önem taşıyor. Her çocuk kendi kişisel özelliklerine göre farklı bir şekilde ve seviyede sunusunu yapacaktır. Deneyim ve öğrendiklerini anlatması için bizlerde çocuğunuzu cesaretlendirip teşvik etmekteyiz.

 

Sosyal sorumluluk projeleri 

 

Sosyal sorumluluk projeleri ile sorumluluklarını yerine getiren, doğaya, insanlığa ve ülkesine faydalı olmaya çalışan, saygılı, mutlu, çalışkan çocuklar yetiştiriyoruz.

Veli Bilgi Sistemi

laptop frame
hero image

Velilerimizin öğrenci gelişimlerini ve aktivitelerini daha kolay takip edebilmesi için sunduğumuz bilgilendirme sistemini mobilden kolayca indirebilir ve kullanabilirsiniz. Android cihazlar için üstteki görselin sol kısmında bulunan yukarıdaki butona, ios cihazlar için ise alttaki butona tıklamanız yeterlidir.

Velilerimizin bize emanet ettiği her çocuk, aynı zamanda tüm öğretmenlerimizin de çocuğudur. Eğitimi ve gelişimi birebir takip edilir ve raporlanır.

 

Çocuklarımızın büyüme dönemindeki gözle görülür gelişimleri bizi ve ailelerimizi gururlandırmaktadır.